Monday, 23 April 2012

Shogun2: Fall of the Samurai

Kolejna mapa kampanii - dodatku do Shoguna 2.


Tym razem zostałem przydzielony do robienia tej mapy na dosyć wczesnym etapie, więc udało się wywalić wszystko i zrobić od początku.
Cała mapa (oprócz budynków i efektów) jest zrobiona przeze mnie. Zmienione zostało wszystko - od heightmapy po normalmapę, tekstury, shadery i efekty.
Koledze Robowi F. udało się ( z moją małą pomocą) zrobić bardzo fajny shader do śniegu - jest on generowany w oparciu o więcej czynników niż tylko wysokość (jak to było w poprzednich mapach).
FotS miał być w zalożeniu bardziej "realistyczny". Tak samo jak poprzednio w FotS - lasy do których można wejść są liściaste - dla lepszej orientacji.
Heightmapa to był obrazek ok 16000x8000 pikseli, całość (kawałek po kawałku) została wyerodowana w programie WorldMachine. Trochę było z tym zachodu, ze względu na rozmiar i niezbędną dokładność - szczególnie w okolicy wybrzeża (aby zachować linię brzegową).
Z heightmapy została wygenerowana normalmapa, przy okazji lekko zmodyfikowana żeby zapewnić więcej urozmaicenia (wielki gradient północ-południe na kanale B normalki - północ mapy  jest odrobinę ciemniejsza niż południe).

  Tutaj kilka WIP-ów - część z delikatniejszych efektów typu rozjaśnienia krawędzi i erozji widocznej na teksturze niestety lekko znika po dodaniu drzew budynków itp. Tak wygląda "goła"heightmapa :


No comments:

Post a Comment