Friday, 5 August 2011

Viking: battle for Asgard

Część wyrenderowanych rzeczy z pierwszej gry którą robiłem w Creative Assembly 3-4 lata temu.
Gra była czymś w rodzaju RPG Total War'a, w której zbierało się armie coby walczyć ze złymi zombi-wikingami, i z panią Hel.
Oględnie mówiąc najlepiej prowadzony projekt to to nie był, w połowie produkcji decydenci zorientowali się że Xbox/PS3 nie mają 2 GB RAMu, tylko poniżej 500mb:)
Więc dużą część assetów trafił szlag, reszta została mocno przycięta jeśli chodzi o polycount/rozdzielczość tekstur.
I dalsza produkcja polegała na wykorzystaniu istniejących tekstur i tworzeniu nowych w wyjątkowych sytuacjach. A że jakość tekstur była różna (nie dało się ich zmienić, bo nie było wiadomo jakie propsy korzystają z danego materiału:) - to i jakość modeli też.

Łódź dobrych wikingów, Drakkar o ile dobrze Thorgala pamiętam:)Namiot złych wikingów. Wg mojego konceptu, z wykorzystaniem już istniejących tekstur:


Zestaw bonusów/pickupów, korzystający z tekstury bodajże 256x512:Most zwodzony, koniec końców wykorzystany w wielu miejscach; wg. mojego konceptu; zrobiłem do niego prostą animację opuszczania:Evil ship - według mglistego konceptu panów kreatywnych i designerów, nawiedzony/zainfekowany statek wikingów. Potwór który miał być w częsci zrobiony ze statku. Miał służyć jako Boss, a nie posłużył bo nie został użyty. Miał być widoczny z dosyć daleka, więc rozdzielczość tekstur/polycount niezbyt wielkie. Według własnego konceptu:Dźwig z klatką w której byli więzieni wikingowie - obiekt wg. mojego konceptu, zrobiłem animację do odblokowywania, opuszczania dźwigu i rozbijania klatki.


Pierwszy model zrobiony w CA, w 2 czy 3 dni na model+tex bo trzeba się było pokazać na początku:) Nie wykorzystany w grze.


Taran:


A to ikonki do różnych pickupów, modele przeważnie bardzo z grubsza robione w maxie:

1 comment: